Pátek 15/6/2007

Anti-Antifa proti odborům

www.antifa.czNěmecká pobočka firmy UPS, největší společnosti na světě zabývající se doručováním zásilek, je známa svým tvrdě protiodborovým postojem: systematická šikana odborářů a členů podnikové rady a manipulace volbami do této rady jsou jen některé aspekty strategie, kterou německý management UPS používá. Nyní přistoupil vrcholný představitel vedení firmy v Norimberku k nové taktice: teď používá k diskreditaci, pomlouvání a urážení místní odborové pobočky, dvou jejích vedoucích představitelů a členů podnikové rady informací z obsahu neonacistické webové stránky skupiny Anti-Antifa Norimberk a propaguje adresu neonacistické skupiny s tím, že vyzývá zaměstnance, aby neonacistickou stránku navštívili a články si na ní přečetli sami.

Cílem managementu je vyhnat odbory z firmy – a pokud to není možné, snaží se obstruovat jak odbory, tak podnikovou radu, která je podle zákonů legálním reprezentantem pracovní síly na německých pracovištích. Když UPS nemůže zabránit vytvoření či znovuvytvoření podnikových rad, snaží se nastolit své vlastní loutkové podnikové rady.

Podnikové rady tak existují jen v necelé třetině německých poboček UPS.

Novou strategii přitom použil předseda podnikové rady v Norimberku, který je podle zaměstnanců firmy ovšem pouze figurou nastrčenou managementm, Tobias Dede, který otevřeně používá informace ze stránky neonacistické skupiny Anti-Antifa Norimberk. V materiálu, který vydal právě před volbami do podnikové rady, přetiskuje tvrzení neonacistů a ztotožňuje se s nimi. Zveřejnil též samotný link na zmíněnou stránku a vyzval zaměstnance, aby ji navštívili. Odboráři v Německu často podporují antifašistické akce a netají se svými protinacistickými postoji, proto se také na seznamy neonacistů dostávají.

Stránku se lživými informacemi přitom provozuje Anti-Antifa-Nuernberg, skupina napojená na zakázanou skupinu Fraenkische Aktionsfront, která je spojena s teroristickou organizací, která plánovala bombový útok na základní kámen pro Centrum židovské komunity v Mnichově. Anti-Antifa publikuje informace o lidech, které považuje za své politické nepřátele, zatím se na její seznam dostali antifašisté, učitelé a novináři, nyní jsou na seznam zařazeni též odboráři. Po zveřejnění jmen často následují útoky na jejich nositele.

Webová stránka je hostována ve Spojených státech – a stojí za ní nechvalně známý Gary Lauck, který distribuuje antisemitské materiály a hostuje též stránku evropských nacistů.

Podle zaměstnanců UPS používáním informací ze stránky Anti-Antifa pomáhá Dede šířit neonacistický materiál a tím, že jmenuje osoby ze seznamu neonacistů implicitně neonacistům pomáhá.

„Nevíme, nicméně, zda má Dede přímé kontakty na nacisty. Víme však, že Anti-Antifa uvedla na své front page odkazy na informace použité Dedem, jak je vydal. Navíc, Dede má evidentně tichou podporu lokálního managementu. Nebyl ani propuštěn ani pokárán… Dede a UPS zašli příliš daleko,“ píše se v článku zaměstnanců UPS, kteří vyzývají k zasílání protestních dopisů vedení firmy.

Článek převzat ze serveru www.ezurnal.cz (15.05.2006).

Co je a jak vznikla Anti-Antifa?

Malá poznámka: Fakt je, že tam, kde se zaměstnanci hodlají emancipovat, se kapitalisté (šéfové podniků) rádi spojí klidně i s nacisty. Můžeme to ve větší míře vidět i na příkladu Německa před nástupem nacismu ve 30. letech minulého století.

Tehdy nacistické hnutí podporovaly firmy jako Ford, Siemens, Krupp, AEG, Osram aj. a podnikatelské i bankovní kruhy z toho důvodu, aby porazili sílící hnutí pracujících. Bez těchto lidí by Hitler zůstal jen bezvýznamnou figurkou v zákulisí. Nacisté nesnáší, když něco nemají pod kontrolou, stejně jak to nesnáší kapitalisté a pak "vrána k vráně sedá".