Pátek 2/2/2007

Čistá mysl X shnilá mysl

Můžeme to slyšet na každé neonacistické demonstraci, které se postavíme: "Zfetovaná levicová lůza". Média se nevyjadřují o mnoho pozitivněji, přičemž ani jedna strana nevidí dál než za roh své hospodské demagogie. Naše postoje jsou odlišné, než se je snaží prezentovat média a jak klišovitě rádi používají neonacisté. Nechceme pokaždé sahat k reakcím na přihlouplé hesla, které se objevují na naši stranu. Řada z nás odmítá jakékoliv drogy, především tvrdé, ale i měkké, jakožto zcela zbytečné pro náš život. Stavíme se proti jakémukoliv šíření a dealerství drog.

Náš život je mnohem bohatší než, abychom ho utápěli na dnu půl litru či se stříkačkou v žílách apod. Jsme studenti/pracující a narozdíl od svých protivníků se snažíme myslet a nepotřebujeme pochodovat podnapilí nočními ulicemi měst, abychom napadali nevinné lidi a dokazovali si tak tupou převahu.

Najde se mezi námi mnoho takových, kterým je sympatická myšlenka STRAIGHT EDGE - tedy životní styl, jež zavrhuje jakékoliv užívání drog a v neposlední řadě bere na vědomí práva zvířat a tudíž máme blízko k vegetariánství a veganství. Ale jsou zde i druzí, kteří jednoduše jen neholdují alkoholu, cigaretám a jiným drogám, k čemuž se takto nutně nemusí škatulkovat, vždyť není jen jedna cesta. Najdete mezi námi i ty, kteří zajdou na pivo, kouří. Musí to snad nutně znamenat, že jsme feťáci, kteří by byli zhoubou společnosti?

Jak to vypadá na druhé straně? V monitoringu si můžete prohlédnout ty co rádi chodí na demostrace vyzbrojeni několika lahvovými pivy. Fotky sotva stojících hajlujících nácků na koncertech. To jsou hrdinové stavící se proti drogám. Zmiňovat se o těch, kterým zachutnali i jiné drogy, snad není nutné.

Nebyli by to náckové, aby se již poněkolikáté nesnažili vykrádat náš životní styl. Po taktice černých bloků na demonstracích, převzetí módy, vydávání poopraveného loga AFA a GNWP za své, se neonacisté snaží o svoji odpornou podobu STRAIGHT EDGE. Životní styl, který je od zrodu propojen s punkovou a hardcore scénou, se snaží zneužít pro šíření rasistických, xenofobních a jiných myšlenek. Před nedávnem koncertovala v ČR americká hate-core kapela TEAR DOWN. Není příjemné vidět někoho s X na hajlující pravici. Ubohost neschopnosti vlastního myšlenkového pochodu maskovaná vykrádáním a vydáváním za něco tak shnilého jako je neonacismus. Neonacismus zůstane neonacismem, ať je převlečen za cokoliv!

V první řadě jsme lidé, kteří nesnáší cokoliv spojeného s neonacismem, který se dennodenně objevuje v našich ulicích. Jsme individua, každý z nás se staví k životu po svém, ale mnoho nás spojuje: máme rádi bojové sporty pro svoji sebeobranu proti náckům, vzdělávání, hudbu a zábavu!