Úterý 6/3/2007

Do třetice všeho dobrého i zlého?!

www.antifa.czZveme vás na antifašistickou demonstraci, která se koná 10.3. 2007 v Přerově. Sraz v 14.00 na Náměstí Přerovského povstání (po ulici Čechova, naproti Prioru).

Přerov je krásné město. Bohužel ho chtějí v sobotu 10tého března 2007 pošpinit čeští nacionalisté, respektive fašisté a neonacisté. Udělejte si 10.03. 2007 výlet do Přerova a podpořte antifašistickou protiakci: nenechme ulice našich měst nacionalistickým šílencům, kteří si vytvářejí různé důvody proč provokovat demonstracemi. Tentokrát je jejich téma antikomunismus.

Stejně jako se lidé v Berouně nepostavili neonacistům, protože by byli pro vybudování radarové základny, ale protože chtěli zabránit náckům v jejich lžích a pochodu, tak ani tato antifašistická akce není organizována proto, že by antifašisté chtěli obhajovat minulý režim, který ovšem /ultra/pravičáci mylně pokládají za komunismus. Pro zvídavé: pár informací ohledně pojetí komunismu, který tady nebyl.

Přidejte se a podpořte antifašistický odpor v Přerově! Milujeme Přerov - nenávidíme nácky!

>>> Mobilizační video
Text videa: 1.5. 1945 Přerov. Nenávist k nacistům přerostla v otevřený boj. 32 antifašistů padlých v boji, 21 popravených. Zapomeneme na jejich odvahu?...o 62 let později chtějí naci/onali/sté pochodovat naším městem. Přijďme jim řícit, že tito antifašisté své životy nepoložili zbytečně! Přijďme jim říct, co si o nich skutečně myslíme! Mobilizace antifašistické odporu: Přerove povstaň...

Tipy a triky pro antifašisty

Máme pro vás několik rad, které „napsaly“ sami zkušenosti z podobných akcí antifa odporu. Snad pomohou i vám užít si báječně tento výlet.

Oblečení

Oblečte se pokud možno do černého. Není to výraz smutku, ale pokud bude převládat jednotná barva oblečení, dokonale to sníží možnost identifikace. Ideální je vytvořit tzv. Black Bloc(k) (Černý blok). Vemte si pohodlné sportovní boty, těžké boty nechte v botníku. Dobré jsou kožené, nebo motokrosové rukavice (mají chrániče).

Maskování

Maskujte se brýlemi, kapucí a kšiltovkou. V nejlepším případě vším tím dohromady. Opět to snižuje, prakticky na minimum, možnost identifikace jak pouličními kamerami, tak neonacisty či policií. Kryjte se za transparenty.

Taktika

Neutíkejte a pokud možno nepodléhejte panice. V případě vyhrocené situace, ke které však vůbec nemusí dojít, se držte pohromadě a volte spíše přeskupení či taktický ústup. Neztrácejte kontakt se svými kamarády či ostatními antifas. V případě, že bude snaha demonstraci nácků zablokovat, vytvářejte spontánně tzv. "lidské řetězy". Držte se ve skupině a zbytečně netříštěte síly.

Alkohol

Alkohol apod. nechte doma a nebo náckům.

Policie

Žádný boj s policií! Pokud je to jen trochu možné, vyhněte se střetu s policejními těžkooděnci. Policie není náš cíl. Víme moc dobře, koho tyto složky chrání a od čeho tady jsou, ale boj s nimi nikam nevede. Ustupte, přeskupte se a dohodněte se co dál. Buďte chytří. Buďte jak vítr. Jednou tady. Jednou tam. Jednou vánek. Jednou uragán. Nenechte se chytit! Pokud se stane, že se ocitnete na policejní stanici, využijte svého práva nevypovídat. Vypovídejte až po kontaktu s právníkem, sdělte jen základní osobní údaje.

Důvod akce?

Důležité je upozornit na problém neonacismu a nacionalismu. Znemožnit neonacisty a zamezit jim v pochodu a v účelu jejich rojení.

Přijďte říct, co si skutečně myslíte o neonacistech! Všechno všem - náckům nic!