Sobota 27/4/2013

Dokument 161>88 vychází na DVD

Rok se s rokem sešel a téměř přesně dvanáct měsíců od premiéry dokumentárního filmu Antifašistické akce - 161>88 v pražském kině BIO OKO vychází film také na DVD.

Proč až teď?

Několikrát jste se nás ptali, kdy bude možné film získat a prohlédnout si ho v pohodlí domova nebo co nám tak dlouho trvá. Stručně řečeno, DVD prostě za víkend udělat nejde. Nehledě na to nejsme profesionálové a musíme přiznat, že jsme se potýkali s několika technickými šotky a trvalo nám to déle, nejž jsme čekali.

Co se událo za uplynulý rok?

Na druhou stranu jsme toho během roku docela dost stihli. V první řadě proběhlo po premiéře filmu ještě několik úprav na základě vašich připomínek a reakcí. Když jsme konečně získali nějaký odstup, celek jsme ještě o něco prokrátili.

Během roku proběhlo okolo 25 veřejných projekcí, kromě Česka také na Slovensku, v Srbsku, Německu nebo Švédsku. Za zmínku určitě stojí i promítání na Mezinárodním festivalu dokumentárního filmu v Jihlavě, který představuje jednu z nejvýznamnějších akcí tohoto typu v Evropě. Následně byl film vybrán i pro prezentaci na East Silver Market - akci určené pro odbornou veřejnost, se zaměřením na středo a východoevropské dokumentární snímky.

Co nám udělalo velkou radost, byly nabídky na promítání ve školách. S autory filmu vyšly také rozhovory v časopisech Existence, Akce! a v novinách jihlavského festivalu. A právě v posledních dnech se nám podařilo dokončit slibované DVD, které právě vychází včetně anglických a německých titulků.

Trailer k DVD

Jak získat DVD?

Pokud chcete mít DVD v ruce co nejdřív, vyražte na některou z nejbližších akcí, kde bude k dostání:

Fotbal proti Rasismu Praha
Diskuzní a filmové odpoledne „Holokaust Romů po Česku“ v pražském klubu Pilot
Benefiční koncert What We Feel na Strahově
United colours of football 2013 Bratislava

Během následujícího týdne dostanete možnost objednat si DVD přes internet. Postupně se DVD samozřejmě objeví v nabídce zpřátelených distribucí a obchodech. O další dostupnosti vás budeme průběžně informovat.

A co dál?

Jde nám samozřejmě o to, aby se film a tím i naše myšlenky šířily co nejvíc. Proto zveřejníme celý film také na stream serverech v lepší kvalitě ke stažení. Pokud chcete 161>88 vidět o něco dříve a nebo (hlavně) podpořit další antifašistické aktivity, pořiďte si DVD.

Budeme pokračovat s veřejnými promítáními filmu jak na domácí scéně, tak v zahraničí a pokusíme se dostat i na další filmové festivaly a dát tak vědět o naší situaci.

 

A co vy?

Jestli chcete pomoci, uspořádejte promítání filmu a dejte nám o tom vědět.
Připomínky a dotazy vítáme na emailové adrese:  film(zavináč)antifa.cz
 

Rozhovor s tvůrci filmu 161>88 z časopisu Akce!

Blog  filmu 161 > 88

Pokud vás film inspiroval a nechcete jen stát stranou, další informace jak se zapojit do antifašistických aktivit najdete na webu Antifašistické akce (AFA)

Díky za vše
161 film team

 

dvd