Sobota 3/10/2015

Drogový dealer Raf Stomper

Zajímavá zpráva přišla z tábora kanadské neofašistické kapely Légitime Violence (LV nejsou klasičtí neonacisté, neofašismus je patrně nejpřesnější vyjádření jejich ideologického postoje). Zpěvák kapely, Raphaël Lévesque, přezdívaný Raf Stomper, byl zadržen policií. V prostředí fašizujících skinheadů to není nic zvláštního, ale v tomto případě je tomu jinak. Raphaël Lévesque byl totiž zadržen v souvislosti s prodejem drog. Přesně řečeno, v době zadržení měl u sebe 600 gramů marihuany, 250 ampulí metamfetaminu a 2500 dolarů. Zadržen byl spolu s Carlem Martineau, který byl již v minulosti dvakrát obviněn v souvislosti s drogami. Samotný Raphaël Lévesque byl v minulosti odsouzen několikrát k pokutě za výtržnictví, napadení a také za držení marihuany.

Připomeňme, že skupina hrála v Čechách a má za sebou i společné koncerty s řadou otevřeně neonacistických (Bound for Glory, Lémovice, Stigger), nebo neofašistických (Gesta Bellica, Legittima Offesa) kapel. Účast na koncertech pro italské fašisty Casa Pound, stejně jako na akci pro francouzskou pobočku mezinárodní neonacistické organizace Blood and Honour, spojenou se zápasy White Rex. Prostě takoví běžní "apolitičtí vlastenci", kteří o politiku nezavadí, jak je rok dlouhý.

Je to další případ pokrytectví, které v této scéně panuje. V prostředí, kde je feťák pokládán za jednu z nejhorších urážek a kde se volá po trestu smrti pro drogové dealery je vskutku pikantní vidět, kolik lidí ve skutečnosti drogy užívá a kolik s nimi také obchoduje. Ono to vlastně ale není nijak zvláštní. Pokud je v této scéně normální tvářit se jako že mne politika nezajímá a při tom hrát na politických akcích, s politickými kapelami a pro politické organizace, pak situace, kdy nadávám na feťáky a dealery a při tom sám fetuju a dealuju vlastně není ničím překvapujícím. Není třeba se obávat o osud Rafa Stompera. On se po propuštění do své scény nepochybně vrátí. Tam se totiž o hrdosti a cti jenom mluví.

Légitime Violence s přáteli. Raphaël Lévesque uprostřed v druhé řadě. Vlevo nám Milton, bývalý člen Légitime Violence, ukazuje, jak vysoko roste Rafova tráva.

Légitime Violence po koncertě v Itálii pro neofašistickou organizaci Casa Pound. Členové kapely vepředu, Raf Stomper uprostřed, v pozadí uprostřed šéf Casa Pound Gianluca Iannon a Sébastien de Boëldieu nalevo od něj, jeden z výrazných aktivistů Casa Pound.

Raf Stomper před koncertem pro francouzskou pobočku neonacistické organizace Blood and Honour. Úsměvné je heslo "No drugs" na zástavě s nacistickou orlicí přímo za Rafem. Doporučujeme si tuhle fotku vyvěsit na zeď cely.

Anglická verze
Francouzská verze