Pátek 9/7/2010

Freedom Writers - streetart blog

Mohli jste si všimnout, že několik desítek streetartových fotografií, které byly umístěny na "starém" webu antifa.cz, v nové galerii nejsou. Důvodem není ukončení zájmu o tento druh aktivity ale pravý opak.

Protože nám neustále přibývá nových fotografií z ulic a streetart se stal často používaným prostředkem k vyjádření našich postojů, pouhá galerie začala být nedostačující. Rozhodli jsme se proto vytvořit samostatný blog Freedom Writers, který se bude zabývat právě pouličním uměním.

Freedom Fighters - Freedom Writers

Blog Freedom Writers najdete na doméně streetart.antifa.cz hned z několika důvodů. Na tento blog se přesunula celá galerie streetartu z webu antifa.cz. Velká část naší tvorby se zabývá propagací antifašismu a podporujeme Antifašistickou akci, která je nám svými názory a aktivitami blízká. Antifašismus pro nás neznamená pouze boj proti neonacismu, jak je často špatně chápán. Je to pro nás přirozený postoj odmítající všechny formy autoritářství.

Co na blogu najdete?

FW by neměla být pouze galerie, ale blog sloužící k prezentaci a propagaci streetartu s názorem, k výměně inspirace a jako zdroj materiálu ke stahování, či archiv fotografií a v budoucnu i videí. Z největší části jsou fotografie v galerii propagací Antifa myšlenky, ale streetart nemá žádné mantinely a budeme jedině rádi pokud se na FW bude objevovat širší spektrum témat od politických přes kulturně sociální až po animal rights. Motivy a objekty streetartu jsou tak rozmanité jako jejich autoři a autorky.

For our other realities

Můžete se těšit na přehlednou fotogalerii rozdělenou do několika kategorii: Graffiti, Bombs, Streetart, Transparenty, Wheatpasting, předělané Billboardy, Šablony, Samolepky, Nápisy a 3D art. Rozhodli jsme se, že nejsme kvalifikovaní rozhodčí toho, co je pěkné a co je “toy” a tak téměř všechny vámi zaslané fotografie budou zveřejněny, bez ohledu na jejich kvalitu. Každá a každý má na tomto blogu prostor k sebeprezentaci.

Zároveň ale chceme, abyste na sobě pracovali a zlepšovali se. Proto je na blogu i praktická část nazvaná “Tipy a Triky”, kam budeme vkládat různé návody, průvodce a překlady “jak na to”. Stejně jako u fotografií doufáme, že velkou část této rubriky budou tvořit i vámi zaslané texty.

Bombing

Freedom Writers, není organizace, kampaň, ani logo reprezentující určitou skupinu lidí. Je to virtuální prostor pro všechny, kterým není lhostejný stav dnešní společnosti a nemíní jen přihlížet, ale naopak mají touhu se aktivně podílet na vzhledu ulic a měst a upravovat si je podle svého. FW tvoříme my všichni a doufáme, že brzy bude přibývat jak fotografií a videí, tipů a triků, tak i nápadů, jak blog zlepšit.

Těšíme se na spolupráci - potkáme se v ulicích, Freedom Writers.

Adresa blogu je streetart.antifa.cz, kontaktovat nás můžete na adrese streetart [zavináč] antifa.cz