Pondělí 11/6/2007

Hadry Bohemia jen pro Čechy?

www.antifa.cz"Pouze pro Čechy!", tímto heslem by se dala jednoduše charakterizovat nová oděvní značka Bohemia Czech Wear. Po vzoru neonacistů vyrábějících oblečení značek Thor Steinar, Eighty-eight a jiných firem nechce zůstat pozadu ani fašistická ultrapravice a zakládá svůj obchod s oblečením.

BOHEMIA CZECH WEAR se prezentuje jako oficiální značka spojená s Národní stranou. Agilní vedení této politické strany tak po znovuobnovení novin Národní politika, rozjezdu internetového rádia Vlast a absolutním propadu v posledních volbách do Poslanecké sněmovny vyráží do boje s novou taktikou. Tou má být právě propagační oblečení značky BOHEMIA a jejich NS Shop.

Že by mohlo jít o dobrý kšeftík, dokládá dostupnost této značky, která se v poměrně krátké době dostala do distribuce prostřednictvím několika obchodů se streetwearovým oblečením. Dnes je ovšem značka postupně z těchto shopů stahována. Překvapení distributoři netušili, že jejím prodejem podporují Národní stranu.

"Po zveřejnění článku na webu Národní strany, kdy jsme byli na tento článek upozorněni, jsme zboží Bohemia z e-shopu stáhli. V kamenném obchodě se musí doprodat za nákupní ceny. Požadovali jsme po výrobci vráceni zboží zpět, jelikož jsme nevěděli, že je v nějaké politické straně, a že nám tím kazí image obchodu. To se zatím nezdařilo, a proto se musí doprodat. Bohužel nám v tom leží peníze a nejsme v takové situaci, kdy by jsme si mohli dovolit zboží úplně stáhnout a nechat ho někde ležet a čekat, že nám někdy výrobce peníze vrátí zpět, což si myslíme, že je pochopitelné. Výrobky po doprodání těch několika kusů dále prodávat nebudeme a ani nechceme", vysvětluje pražský kolektiv obchodu Working Class Shop.

BOHEMIA CzW se nápadně podobá známému streetwearovému oblečení od firmy Hooligan. Národní strana se tak snaží vytěžit z popularity značky, jejíž majitelé však podporují také antifašistické aktivity, kapely jako Stage Bottles nebo Discipline a kampaň Good Night White Pride. Jeden z bývalých prodejců se vyjádřil, že oblečení Bohemia CzW "je spíše kopií značky HOOLIGAN a to co se týče designu, ovšem ne kvality."

Majitel Real Street Shopu z Liberce se na celý problém dívá podobně. "O té značce jsme se včera radili a plně chápeme tento problém. Samozřejmě do 10 dnů to rádi stáhneme z internetového prodeje tak, jako to udělali i jiní." Oblečení stáhl z prodeje i pražský streetwear obchod Bulldog.

Oficiální stránka BOHEMIA CZECH WEAR s titulkem NS SHOP (obchod Národní strany) zatím nabízí převážně textil. V distribuci můžete ovšem nalézt, dosti příznačně, i baseballové pálky s logem značky, nože se prý teprve chystají.

Národní strana se zviditelňuje především rasistickými, xenofobními a obecně nenávistnými výroky vůči Romům, přistěhovalcům a jejím politickým odpůrcům. Veřejné akce NS navštěvují také militantní neonacisté a členové Národního odporu.

Uvědomte si, koho koupí nebo distribucí této značky podpoříte!