Středa 19/8/2009

Jedna z reakcí na Vítkov

www.antifa.cz

Žhářský útok na dům romské rodiny ve Vítkově, při němž byla vážně popálena dvouletá holčička, vyvolal vlnu soucitu a solidarity. Vyvolal však také pochopitelné rozhořčení a hněv, který se obrací proti neonacistům, z jejichž řad útočníci vyšli. Na e-mail nám přišla informace s prosbou o zveřejnění: Reakce na žhářský útok ve Vítkově:

"Pavel Blinka z Hodonína, jeden z nejaktivnějších neonacistů na Moravě, člen a zpěvák kapely Devils Guard, jeden ze zatčených při velké policejní razii, byl konfrontován antifašisty při procházce městem. Tohle je jedna z našich cílených reakcí na zbabělý čin spáchaný neonacisty ve Vítkově. Pokud jsou neonacisté takoví hrdinové, že dokážou skoro upálit dvouleté dítě a zničit mu celý život, pak my nebudeme o nic shovívavější. Takže Pavle, ani ježdění s matkou do práce a z práce autem Ti k ničemu nepomohlo. Věříme, že se Ti nakonec podaří v Brně zaměstnání sehnat. Držíme pěsti. SMRT FAŠISMU!"

Pisatelé zřejmě nelžou. Pavel Blinka dnes svým kamarádům rozesílal fotografii, kterou vidíte níže. Být neonacistou prostě není vždy procházka růžovým (pardon, bílým) sadem.

Čtyřiadvacetiletý Pavel Blinka nám není neznámou postavou. Jak již bylo poznamenáno v zaslaném textu, je jednou z nejaktivnějších postav neonacistického hnutí na jihu Moravy. Snad jen upřesníme, že bydlí v Ratíškovicích, kam se z Hodonína přestěhoval, je vyučený kuchař a jeho tělo zdobí tetování s nacistickými motivy. Na našem webu jsme se o něm již dvakrát zmiňovali. Poprvé ve článku Queer Parade v českém stylu, kde vystupuje jako účastník napadení pochodu gayů a leseb Brnem. Podruhé jsme si ho přiblížili v článku Hodonínský Den svobody 2? jako člena gangu neonacistů White Rebels Klan, organizátora neonacistických koncertů na jihu Moravy a zpěváka náckovské kapely Devils Guard (dříve W.R.K.). Blinkovo jméno se dostalo také nedávno do médií v souvislosti s razií na lidi pořádající koncerty white power kapel.

Můžeme se dohadovat, proč si antifašisté, kteří nám napsali, vybrali právě Blinku v reakci na útok ve Vítkově. Možná právě proto, že Blinkovi upalování lidí jiné barvy pleti nikterak nevadí. Naopak z toho má legraci, což dokazuje například posměšná fotografie z místa, kde jiní členové jeho náckovského gangu upálili mladého Roma Jana Tótha.

Pavel Blinka a jeho přátele z W.R.K. parodují zbití a upálení Jana Totha na místě, kde se nacistická vražda v Hodoníně odehrála

Pavel Blinka bubnuje do kroku na náckovském marši Ústím nad Labem,18.4.2009