Neděle 19/3/2006

Náckové v Praze zaútočili na účastníky koncertu

www.antifa.czVčera před desátou hodinou v Praze zaútočila skupina neonacistů na koncert za účasti známé politické hc/punk kapely Edelweiss Piraten. Po krátké potyčce byli nakonec obráceni na útěk a na obou stranách bylo celkem zraněno 6 lidí.

Neonacisté v počtu 10-15 napadli několik účastníků koncertu před hospodou Modrá Opice. Poté vhodili dovnitř dýmovnici, která však prokázala slabou funkčnost, takže po chvikovém pokusu blokovat dveře se dali na ústup. Hrdinové bílé rasy dovnitř sálu také vhodili několik kamenů.

Nejzávažnějším se ukázal útok jednoho z neonacistů, který podle svědků udeřil do obličeje tyčí jednu mladou dívku. Ta podle našich informací utrpěla závažné zranění v podobě zlomeniny nosu a čelisti. Další dva účastníci koncertu utrpěli drobné šrámy na hlavě.

Během protiútoku antifas se ústup nácků postupně proměnil v útěk a tři z nich se mohli seznámit s pohostinností pražských chodníků. Jednoho z útočníků nakonec musela odvést sanitka do nemocnice k dalšímu ošetření. Dalšího, který rovněž utrpěl zranění hlavy, zadržela policejní hlídka a následně odvezla na místní oddělení. Podle informací, které si mezi sebou vyměňovali policisté, je nácek známá firma a na stanici si poseděl již minulý týden, kdy byl zadržen kvůli fyzickému napadení Roma na stanici metra Vysočanská.

Po přestávce, způsobené útokem a řešením jeho následků, koncert pokračoval dál a podle organizátorů se po všech ostatních stránkách velice vydařil.

Podobná útočná akce ze strany neonacistů v Praze neproběhla řadu let, a proto pro některé účastníky představovala nepříjemné překvapení. Přestože útočníci se na nic významnějšího nezmohli a nakonec byli obráceni na útěk, představuje včerejší incident důvod k zamyšlení a přirozeně také posílení bezpečnostních opatření na dalších antifa koncertech. Je logické, že s nárůstem antifa aktivit budou sílit i reakce nácků, na které ovšem musíme být připraveni.

Děkujeme všem antifas, kteří se podíleli na zahnání útočníků a děkujeme také těm, kteří rychle a ochotně přispěchali na pomoc zraněné dívce.

Někteří z útočníků opět prokázali přirozeně vysokou inteligenci árijského nadčlověka a během útoku se nijak nemaskovali. Jejich obličeje se tedy brzy dočkají popularizace nejen na tomto webu. Pokud máte k dispozici další informace o útočnících a dalším vývoji, kontaktujte prosím tým www.antifa.cz.

Náckové neprojdou!

Pomozte nám při identifikaci brutálního útočníka, který napadl mladou dívku a způsobil ji vážné zranění!

Muž na fotografii v záhlaví článku je ten, který podle shodného vyjádření několika svědků zaútočil na mladou návštěvnici koncertu. Pokud byste o něm věděli jakékoli informace, kontaktujte tým www.antifa.cz.

Popis: věk cca 18-20 let, postava vyšší silná až mohutná. Oblečen byl v maskáčový komplet a vojenské boty. Byl ozbrojen tyčí většího průměru nebo baseballovou pálkou. Na útok se připravil i tím, že přední stranu těla měl chráněnou pomocí softbalového nebo jiného typu chrániče.

Útočníka na místě zadržela policejní hlídka, není však jisté zdali byl vůbec zadržen ve smyslu trestního zákona a bylo mu vzneseno jakékoli obvinění.

Podle informací, které si vyměňovali zasahující policisté byl údajně týden před útokem na koncert zadržen na stanici metra Vysočanská kvůli fyzickému napadení Roma.


Fotogalerie:

01: Útočník 1

02: Útočník 2