Čtvrtek 18/1/2007

Otevřený dopis obyvatelům Otrokovic

www.antifa.czVážení obyvatelé Otrokovic,
obracíme se na vás jako lidé, jako pracující, jako studenti, jako staří i mladí, jako obyvatelé Otrokovic i jiných měst a vesnic v sousedství.
Obracíme se na vás, protože bychom vám rádi řekli pár slov o tom, proč jsme v sobotu třináctého ledna uspořádali protestní akci v Otrokovicích proti průvodu neonacistů.

Děkujeme, jestli nás vyslechnete. Nechceme vás přesvědčovat o své pravdě. Chceme vám jen přiblížit způsob, jakým vidíme svět a proč jsme se podle našeho nejlepšího vědomí a svědomí v sobotu zachovali tak, jak jsme se zachovali.

Fašismus a nacismus naneštěstí neskončil s porážkou hitlerovského Německa ve II. Světové válce. Žijeme ve společnosti, která má stále hlubší sociální problémy. Nezaměstnanost, odcizení, tlak komerční masové kultury na jednotlivce….

Mnoho lidí se s tím neumí vyrovnat, neumí si položit otázku, kdo za to skutečně může – a hledají obětní beránky. Nacházejí je nejprve v menšinách – Romech, homosexuálech, alternativní mládeži – a nakonec v každém, kdo nesouhlasí s jejich šílenými politickými teoriemi, které pak v praxi končí plynovými komorami a genocidou.

My pokládáme za nutné zakročit proti fašistům, dokud nejsou ještě natolik silní, aby se konflikt s nimi nepodobal občanské válce. Chceme nebezpečí zadusit v zárodku.

V sobotu mezi námi byli například i ti, jejichž prarodiče a příbuzenstvo téměř všichni zahynuli v koncentračních táborech. Byli mezi námi ti, jejichž prarodiče bojovali na frontách II. světové války proti hitlerovskému fašismu. A my jsme jako jejich děti a vnuci mimo jiné cítili, že je třeba dodržet a podpořit jejich odkaz. Nechceme, aby se zapomnělo na tyto tragické osudy a hrdinství.

Dnešní fašisté jsou lidé, kteří jsou hluší a slepí k hlasu zdravého rozumu a poučením historie a sociálního vývoje. Vyznávají kult síly a násilí. Nikdy se nechtěli a nechtějí s nikým dohodnout. Proto jsou schopni pochopit pouze to, když se jim někdo postaví a neustoupí. Pochopí pouze když je konfrontujeme v ulicích. Pochopí, že tudy neprojdou a zalezou zpátky do svých děr.

Proto jsme uspořádali jistě nepokojný a bouřlivý protest v ulicích Otrokovic. Proto jsme neustoupili ani fašistům, ani policii, která chránila jejich pochod.

Omlouváme se, jestli jsme způsobili nějaké škody obyvatelům Otrokovic, kteří bydlí na sídlišti a v okolních ulicích, kde došlo ke střetům. Museli jsme ale jednat tak, jak jsme jednali.

Nabízíme proto, že způsobené škody v rámci svých možností ze svého napravíme nebo uhradíme.

V tom nejlepším případě doufáme, že pokud se náckové někdy opět rozhodnou projít ulicemi našeho města a pod vašimi okny, dáme jim to „sežrat“ společně.

Milujeme Otrokovice a nenávidíme nácky!

S pozdravem účastníci sobotních protestů

Poznámka: Pokud jste obyvateli Otrokovic a během protestů jsme vám způsobili nějaké škody, doporučujeme nás nejlépe kontaktovat prostřednictvím webových stránek www.antifa.cz. Pokud by to z nějakého důvodu nešlo, můžete psát přímo na email otrokovice_sko­dy (at) anarchis­mus.org
yeah