Pondělí 7/5/2007

Pozvánka na sever

www.antifa.czŽÁDNÝ PROSTOR NEONACISTICKÝM AKTIVITÁM !!

ANTIFAŠISICKÝ POCHOD V MOSTĚ!

Mostecká tradice?

Pietní pochod pořádaný neonacisty, při němž chtějí uctít památku svého, dle jejich slov „padlého hrdiny" Miloše Reha, se na Mostecku koná již sedmým rokem. U těch, kteří si Rehovo působení na Mostecku pamatují, vyvolávají vzpomínkové akce neonacistů nevěřícné kroucení hlavou nebo sarkastický úsměv.
Ptáte se proč? Reho byl vnímán v neonacistickém prostředí jako outsider a dosti neoblíbený člověk. Nebyl zrovna typickým, neonacisty obdivovaným svalnatým typem a rozumu také moc nepobral.

Nebylo výjimkou, že zmiňovaný napadl nějaké Romy nebo někoho dalšího a pak ještě za svůj čin inkasoval od svých neonacistických pseudo-soukmenovců. Zajímavé, že?

Pietní akt?

Jak je možné, že člověk, který byl za svého života tak vytěsňovaný a nesnášený, se stává po smrti nacionálně socialistickým hrdinou, i když sám pravděpodobně ani nevěděl, co to nacionální socialismus je? Zemřel totiž při potyčce s Romy a to je voda na mlýn pro všechny neonacisty. Tak proč celou situaci propagandisticky nevyužít, že. Je lhostejné, že tenkrát šlo v osudném konfliktu sotva o Rehovo přesvědčení.

Most 2007!

Od začátku roku proběhlo v Čechách několik blokád neonacistických a fašistických pochodů a shromáždění. Je dobré, že dokážeme takto reagovat a být akce schopní. I my chceme tento rok vyjít do ulic Mostu. Myslíme si, že každá akce neonacistů si zaslouží naší "pozornost". Je více než potřeba informovat o nebezpečích neonacistických a rasistických myšlenek.

Musíme být ale také schopni ukázat, že se neonacistů nebojíme a že jsme schopní se jim veřejně postavit. Hlavní naší zbraní, jak zaznělo mnohokrát, je solidarita antifašistů a antifašistek. To, jak se bude celá situace vyvíjet, je v našich rukou a již moc dobře víme, že žádné státní zákazy či policejní zásahy nic nevyřeší. Proto voláme všechny ty, co jim tento problém není lhostejný a ví co je to soudržnost a solidarita.

Technické informace:

Sraz účastníků je 19. 5. 2007 ve 12.00 v parku za sportovní halou.

Dodržujte zásady bezpečnosti a maskujte se. Příklad kvalitních a praktických bund: bunda s kapucí "PT" sandcamo nebo "PT" černá nebo bunda Windbreaker černá + kšiltovka, brýle nebo šátek.

Pohybujte se ve větších skupinách pro vaší bezpečnost.

Během akce se držte pohromadě, při napadení vytvářejte lidské řetězy, nenechte se zastrašit.

Pokud budete zadrženi, kontaktujte některá z telefonních čísel AFA-FAS.
Seznamte se před akcí se svými právy při zadržení.

SVOBODA MÍSTO FAŠISMU!

ROVNOST MÍSTO HIERARCHIE!

SOLIDARITA MÍSTO KONKURENCE!

src="http://img230.imageshack.us/img230/7730/plaktna1902wl9.jpg" alt="" />