Sobota 23/9/2006

Rozjeď s námi novou kampaň!

www.antifa.czJedna věc se pro Českou republiku a střední Evropu stává stále typičtější a to distribuce dnes nejspíš nejúspěšnější módní značky v rukou neonacistů. Thor Steinar pochází z Německa a její majitelé jsou aktivní němečtí neonacisté. Kšeftům s Thor Steinar se u nás nevede špatně. Podpořit nácky můžete ve více než dvou desítkách kamenných nebo internetových obchodů, kde se TS distribuuje. Kromě původní německé značky TS se ovšem vesele obchoduje také s oděvními značkami, které jsou provázané s českými nebo slovenskými neonacisty. Nejznámější z nich jsou Grassel, Nibelung nebo Eighty-Eight.

V těchto dnech se oficiálně spouští nová kampaň s názvem We Will Rock You – pryč s ultrapravicovým životním stylem, hudbou, obchody a módou. Jde o kampaň českého antifašistického hnutí, která našla inspiraci v původní kampani berlínských antifašistů. Samotná kampaň má především informativní charakter. Chceme vás informovat prostřednictvím různých médií a materiálů o neonacistické módě, obchodech, jejich životním stylu a tak podobně. Již před několika týdny bylo natisknuto asi 3000 barevných samolepek proti Thor Steinar. Během několika dnů byly rozeslány po celé České republice mezi aktivní antifašistické skupiny. Různé autonomní skupiny začaly spontánně dělat vlastní plakáty a samolepky proti nacistickým obchodům.

Takže neseďte na zadku, nečekejte až vám někdo něco pošle nebo za vás udělá. V rámci této kampaně můžete udělat něco sami. Ano, zapojit se může opravdu každý. Nakopírujte letáky z našich stránek a rozdávejte je ve městě, kde se prodávají nacistické hadry. Složte se s kamarády a natiskněte samolepky, uspořádejte informační besedu nebo informační stánek. A samozřejmě bojkotujte neonacistické obchody a nepodporujte jejich kšefty.

Tuhle kampaň děláte vy – vy všichni, kterým nejsou lhostejné nacistické kšefty, nacistické obchody, móda nebo podpultový prodej a distribuce neonacistických materiálů v oficiálních obchodech. Buďte kreativní a pusťte se do toho. Začněte informovat své známé, nebo třeba hoďte na vaše webové stránky banner na We Will Rock You. Jakou bude mít kampaň konkrétní podobu? To je na nás všech. Zapojte se a rozjeďte to s námi! We Will Rock You! Wow!

Všechny informace najdete na webu kampaně: wwry.antifa.net