Středa 6/6/2007

S písní na rtech vítají vůdce….

www.antifa.czVečer 4.6., den příjezdu „vládce planety“, jak byla návštěva prezidenta USA některými médii označována, znamenal pro každého něco jiného. Zatímco zástupce lidu a ministr vnitra Ivan Langer zakázal komukoli se přibližovat k symbolickému místu státní moci, Hradu, lid znechucený návštěvou Křováka Jirky se shromáždil na nedalekém Pohořelci. Po skončení demonstrace plné „plamenných“ projevů ale také anarchistického divadla, které vyneslo jasný rozsudek nad Bushem znějící „běž pracovat“, se anarchistický blok vydal, věren heslu o přímé akci, na pochod pražskými ulicemi.

Mezitím politici plánovali, jak co nejlépe přivítat „šéfa planety“, a ministryně obrany přišla spolu s dohasínající hvězdou country odrhovaček Janem Vyčítalem s nápadem, že Bushovi nazpívají oslavnou píseň. Prý se jim nepovedlo sehnat žáčky základních škol s uvázanými americkými vlaječkami kolem krku, kteří by tatíčkovi Bushovi píseň doplnili o sbor, a proto si propagandistická píseň „Dobrý den, prapore hvězd a pruhů“ musela vystačit s ochraptělým Vyčítalovým hlasem a falešnou intonací ministryně obrany.

Spontánní pochod černorudého bloku zcela zastavil dopravu na ulici Milady Horákové a naplnil tak heslo „Ulice lidem!“. Zhruba 400 lidí se pak pokusilo vytvořit uvítací výbor u rezidence velvyslance USA, ale to se už tolik znelíbilo polici ČR, že se anarchisty rozhodla rozdělit a nedaleko rezidence zablokovat. Lidé jsou zde drženi asi dvě hodiny, někteří zaujmou s povděkem volná místa v nedaleké restauraci, kde osvěžují svá skandováním znavená „antibushovská“ hrdla. K pobavení všech kolují zprávy, že majitelem hospody je velitel policie, který tak díky zásahu plní navíc svůj podnikatelský záměr.

Když se přítomní anarchisté dozvídají o vzniku patolízalské písně ministryně, propukají v smích a nemohou uvěřit, že politici dávají tak průhledně najevo svůj postoj k zadnici Jiřího.

Tragikomická situace je komentována na televizních kanálech, kde je možné se dozvědět z diskuse „odborníků“, že negativní postoj vůči americké politice a jejím představitelům je módní záležitostí, tzv. anti-amerikanismem, a že jedinci, kteří tento postoj zastávají, jsou většinou stiženi frustracemi a pocity méněcennosti. Tato snaha pošpinit názory mnoha lidí však vyvolává jen úsměv na našich tvářích a podporuje úvahy, jestli se mocní natolik těchto názorů bojí, že se musí snížit k takovýmto směšným projevům.

George W. Bush přilétá na ruzyňské letiště a vydává se po vyklizené Evropské, aby si užil poklonkující české politiky. Bohužel „vůdce“ jako osvoboditele nevítají davy lidí, jak by si autoři oné písně přáli. Tak aspoň politici připravují hostinu, nechávají uklízet ulice a nacvičují správnou výslovnost fráze „Yes, Sir“.

Je jistě záslužné, že se naše politická reprezentace snaží mladším generacím přiblížit donedávna karikovaný obraz vítání papalášů z dob minulého (státně-kapitalistického) režimu, ale nezbývá než se ptát: Proč se tolik lidí staví k politice USA odmítavě, když nám podle Vyčítala a Parkanové přináší jen demokracii, svobodu a mír? Proč u tolika lidí vyvolá vyslovení jména G.W. Bushe nelibé pocity, když výsledkem jeho politického úsilí by měl být údajně jen náš spokojený a ničím nerušený spánek? Snad nám odpoví dvojice písničkářů dalším hitem.

Závěrem malý vtípek. Víte, jaký je rozdíl mezi obyčejným člověkem a Bushem? Asi 2000 lidí doprovodu.

Tento propagandistický skvost je možno si poslechnout i s recenzí. Pikantní je, že celý song byl nahrán ve studiu bývalého "bolševického hitmakera" Karla Wágnera :-)

Dobrý den, prapore hvězd a pruhů

Celý svě listoval denním tiskem

celý svět zanechal hovorů,

já jsem Vás uvítal ruky stiskem

a zvedl pohled svůj nahoru.

Dobrý den, prapore hvězd a pruhů,

tak už ses rozvinul nad náma,

dobrý den, prapore našich druhů,

co jsme je vítali s džípama.

Dobrý den, radare, prostě welcome,

tak jsme se konečně dočkali,

dobrý den, radare, já ti tleskám,

kámoši usárnou mávali.

Vyřiď tam prosím do vesmíru,

vyřiď tam mezi hvězdama,

že chcem žít nadál s každým v míru,

radši však šijeme U Sama.

Dobrý den, radare, prostě welcome...

Vyřiď tam prosím, že my víme,

kdo nám kdy přines svobodu,

kde Masaryk s prezidentem Wilsonem

pomoh našemu národu.

Dobrý den, prapore hvězd a pruhů...

Aktualizace doporučujeme trocha bulváru