Úterý 30/6/2009

Tatér za všechny prachy

www.antifa.czPřed několika dny byly zprovozněny nové stránky "Dělnického butiku". Jestliže očekáváte nabídku značkových montérek, moderního pracovního oblečení a slušivých ochranných pracovních pomůcek, budete zklamáni. Nabízený sortiment není určen pro práci ani není příliš slušivý.

Sourozenci z butiku

Za celým podnikem nestojí nikdo jiný než našim čtenářů již dávno známá sourozenecká dvojice - Jiří a Lucie Šlégrovi z Mostu. O kvalitě zboží, které nabízejí ve svém rodinném - pardon - stranickém internetovém obchodě, se vyslovili někteří z neonacistů debatujících na fóru hooligans.cz. Například nick Sudeťák se vyjádřil: "to je hnus ty věci, copak jsou DS takový kreténi? na jednu stranu se hnutí snaží zbavit agroskínů, na druhou je jediná silná politická strana v podstatě podporuje... S takovouhle image to daleko nedotáhnou..." A ani samotná "slečna provozní" nezůstala ušetřena - Alf: "Nejak se nemuzu zbavit pocitu,ze sl.Slegrova dela takovou malou partajni kurvicku.Cim driv se hnuti zbavi techto lidi,tim lepe pro nas boj a myslenku."

Při detailnějším pohledu na stránky "butiku" objevíte mimo jiné i odkaz na X TATTOO studio. Reklama na tetovací salon, jehož provozovny jsou v Domažlicích a Plzni, obsahuje znak Dělnické strany (DS) a potetovanou lopatku Lucie Šlégrové. I toto tetování zhodnotili její soukmenovci na výše zmiňovaném fóru - Corp: "Když se detailně podíváte na tu kerku tý Šlégroví na těch zádech,tak to vypadá jak kdyby to byl nějaký dělník z Planety Opic. Tam má regulérně opici v košili s kladívkem". S některými postřehy jde jedině souhlasit.

Reklama na X TATTOO studio ze stránek Dělnického butiku.

Kam pro kérku?


Chcete-li vyslyšet doporučení sourozenců Šlégrových a nechat si "ozdobit" své tělo, musíte zavítat do Domažlic či Plzně, kde inzerované X TATTOO STUDIO sídlí. Tento tetovací salón provozuje Richard "Rišo" Knopp původem ze Slovenska. Přívrženci Dělnické strany sice nenávidí cizince, kteří hledají v Česku štěstí a práci, v tomto případě však budou muset přimhouřit obě oči.

V plzeňské provozovně X TATTOO STUDIA působí i autor tetování na zádech Lucie Šlégrové, Jan "Hans" Nešťák. Pro ty, kteří mají potíž rozeznat, co se na výjevu nachází, přibližujeme, že jde o "reprodukci" Hitlerova propagandistického plakátu, doplněnou o český překlad hesla jednotek SS "Mou ctí je věrnost".

Richard Knopp pracuje na noze domažlického neonacisty Petra Sladkého, člena plzeňské pobočky Dělnické mládeže.

Práce Jana Nešťáka: Lopatka Lucie Šlégrové a název neonacistické kapely Weisse Wölfe.

"Umělec" nebo záškodník?

Pětadvacetiletý Jan Nešťák je aktivním neonacistou a příznivcem Dělnické strany. Potkat ho můžete jak na demonstracích neonacistů, tak na koncertech stejně zaměřených hudebních skupin. Podle svých slov se věnuje tetování již několik let. Člověk se však při pohledu na jeho "díla" nemůže ubránit dojmu, že začal teprve včera. Nemusíte být zrovna odborníky na tetování, abyste si všimli, že před sebou nemáte velkého umělce. Nevyvážené proporce postav, zpotvořené obličeje, nereálná stínování, chybějící písmena v nápisech, dojem, že obrázek kreslilo dítě, a dál by se dalo pokračovat. To vše by asi měla příznivcům DS vyvážit Nešťákova názorová spřízněnost a ochota tetovat nacistické a neonacistické symboly a nápisy, rádoby starogermánské válečníky či nacistické vojáky v akci. Na mozek se vkrádá myšlenka, jestli není Jan Nešťák rafinovaným záškodníkem, který se rozhodl doživotně mrzačit neonacisty svým tetováním. Náckové nosící hrdě jeho kérky o sobě dávají najevo, že nejsou opravdu moc nároční - co do obsahu, tak do provedení.

Jan Nešťák (vlevo) na protižidovské demonstraci v Plzni, 14.3.2009.

Jan Nešťák (třetí zleva) s přáteli v Itálii na festivalu neonacistických kapel.

Práce Jana Nešťáka: Kérka se znakem Autonomních nacionalistů a nápisem, kterému se někam ztratilo písmeno "I".
Záda s bojující armádou nacistického Německa připomínají dětskou malůvku.


Práce Jana Nešťáka: Rádoby starogermánští bojovníci, některým nechybí typické negroidní rysy.

Práce Jana Nešťáka: Tímto způsobem vytetovat i velmi jednoduchou předlohu svědčí mnohé o "kvalitách" autora.

AKTUALIZACE: Přinášíme vyjádření majitele zmiňovaného tetovacího studia, Richarda Knoppa. Doporučujeme mu, aby si náš článek přečetl ještě jednou. Pak totiž zjistí, že nikde nepíšeme, že zrovna on tetuje věci s nějakým nacistickým podtextem nebo že zrovna on patří do nějaké organizace či skupiny.

"Musím reagovat na článek který dnes vyšel na antifa.cz, sice jak se řekne i špatná reklama je reklama ale nedá mi nereagovat.
Musím začít tím,že autor píše věci které nemá ověřené a podložené a hlavně já nedal souhlas na uveřejnění mé fotografie jak tetuji na convenci.
Už se to tady jednou řešilo ze tetuji Petra Sladkého,který patří do určité organizace,jedna věc je ta kam se zařazuje on a druhá věc je ta,že mi leží jako model na souteži.Važený pane autore,když uz jste takový moudrý,ukažte mi jeden obrázek který jsem mu vytetoval a ma nacisticky podtext,takový nenajdete.
Já nepatřím ani do jedné skupiny lidi,možná tak mezi cizince kteří sem přišli něco hledat jak to napsal autor článku,(vite hovno proč jsem ja sem přišel,tak nepište kraviny).
Další věc,co se týče Honzy,tak si myslim že je jeho věc co dělá ve svém osobním volnu,u me ve studiu se učí tetovat,a pokud dobře vidím tak v galerii mého studia nemá ani jeden obrázek který jste vy otiskly,tak by me zajímalo,kde jste k nim prišli,když velice vspomínáte XTATTOO.
To že si někdo umístní na své stránky moje logo studia,(i kdyz na butiku DS to není moje logo,stačilo by kdyby jste si otevřeli mé stránky a zjistili by jste,že já mám úplně jiné) tak já za to nemůžu a jsem za to rád,dělá mi reklamu,ja si klidne umístím vaše logo na své stránky ,chcete?????
Vůbec se mi nelíbí že uvádíte moje jméno a název studia,jak jsem vám psal do emailu čekám na to,že se mi tel ozvete abychom to vyřešili,nerad bych řešil něco právní cestou.Stavíte mě a mé studio do světla něčeho co nejsme.
A když už pomlouváte někoho tak se pod článek podepište.
Rišo"