Pondělí 7/6/2010

Vítejte na blogu ANTIFA HAHAHA

Jelikož se držíme hesla proti fašismu všemi prostředky, rozhodli jsme se i pro zbraň nejsilnějšího kalibru – humor. Nebudeme se snažit být vždy za každou cenu vtipní a originální, přesto doufáme, že se nám to občas podaří. Humor může být různý – ironický, černý, suchý. Žádné z nich se nebráníme.

Hodláme se trefovat v první řadě do nácků a rasistů. Ale nebudeme se omezovat jen na ně. Na mušku si občas vezmeme i jiné autoritáře – od bolševiků, přes katolíky až po představitele politických stran. A v neposlední řadě se nebráníme ani tomu, dělat si legraci sami ze sebe. Jak by někdo mohl brát vážně někoho, kdo se nedokáže zasmát sobě samému?

Dalším důvodem ke spuštění blogu hahaha.antifa.cz je obrovské množství materiálu o neonacistech, který se nám nashromáždil (a neustále pribývá), ale jeho až příliš "pavlačová" povaha nám v naprosté většině bránila ho zveřejnit. Některé útržky jsme nakonec zveřejnili. Ať už to byla fotografie, kde Vietnamec váže kravatu webmasterovi Autonomních nacionalistů Baronu Žákovi nebo pravidelná letní galerie homoerotických fotek z neonacistického prostředí, měly velký úspěch a na ten bychom rádi navázali. Můžete se těšit na veselé příhody z prostředí neonacistů, profily největších neonacistických tragédů nebo přepis výhružných mailů, které nám neonacisté posílají na naše kontakty (v některých případech i s fotografiemi jejich pisatelů). Nebude chybět ani rubrika Anti-antifa, věnovaná neonacistické tvorbě a hypotézám neonacistů, které se týkají antifašismu.

I když by někteří mohli namítnout, že s ohledem na nacistická zvěrstva není pro humor v této otázce místo, jiní to zas mohou vidět jinak. Občas uděláme i historickou exkurzi do dob před desítkami let a podíváme se, jak byl humor využívám v boji proti fašismu a nacismu v minulosti.

Rozhodně se nebojíme, že by nám chyběl námět k pobavení. Už jen to, že neonacistické hnutí je plné tolika protiřečících si paradoxů, je studnicí nekončící zábavy. Náckové mohou být občas nebezpeční, to však neznamená, že nejsou ve své podstatě směšní a někdy až politováníhodní.

Jestli se vám bude blog líbit, budeme velmi potěšeni. Ještě větší radost nám však udělá, když se sami zapojíte do jeho tvorby. Posílejte nám tématické vtipy, vtipné fotky, odkazy na úsměvná videa i zábavné příhody ze života nácků na mail hahaha[zavináč]antifa.cz

Blog najdete na adrese: hahaha.antifa.cz
Nebo můžete kliknout na ikonku s kašpákem na pravé straně hlavní stránky.
Novinky ze všech blogů se také ukazují v RSS čtečče ne levé straně.

Antifašismus nás baví!